Z čeho je infrapanel vyroben?

"Srdcem" originálních infrapanelů Sun Waves, které nabízíme je nekovový  temperační článek, který nevyzařuje elektrosmog. Přímo na tomto topném tělese je nanesena infra-aktivní vrstva křemíku, jehož hrubá povrchová struktura mnohonásobně zvětšuje topnou plochu panelu a tím zvyšuje jeho účinnost.  Tím, že je křemíková vrstva nanesena přímo na topné těleso, nedochází téměř k žádným tepelným ztrátám vlivem přechodu.

Čelní (infra-aktivní) plocha panelu má standardně bílou barvu, lze ji však libovolně natírat vhodnou barvou, lépe pak zapadne do daného interiéru. Novinkou v našem sortimentu je možnost ručně malovaného obrazu s libovolnou tématikou na přání zákazníka.

Rám infrapanelů může tvořit několik různých materiálů. Základním typem je kovový rám opatřený kvalitní komaxitovou (práškovou) barvou. Základní provedení je bílé, na přání lze dodat jakýkoli odstín RAL. Dalším materiálem, ze kterého jsou rámy vyrobeny, je eloxovaný hliník. Tyto rámy působí více luxusně. Rám lze také zhotovit z kvalitního tvrdého dřeva (buk, dub, olše).

Přímo za topným tělesem je kvalitní (infra-pasivní) tepelná izolace, která odráží teplo zpět do přední části. Tím je zajištěna vysoká účinnost tohoto produktu a nízká teplota zadní strany, která má pouze cca 40°C. Proto jsou sálavé panely schváleny pro montáž i na hořlavý podklad.